Pro správné fungování tohoto webu je zapotřebí mít v prohlížeči povolen JavaScript.
Zákaznická podpora:608067463info@4bambini.cz

Vychází nová generace hry Vadí, nevadí

"Otevřenost, respekt k ostatním nebo zdravé sebevědomí jsou základní životní hodnoty, které v dnešním překotném světě mezi lidmi často marně hledáme. Oč méně jsou k nalezení mezi dospělými, o to těžší je vštěpovat je dětem, které si často berou špatný příklad ze svého okolí. V době, kdy je společnost hodnotově stále více rozbředlá, je o to důležitější dát dětem morální kompas, který je povede správným směrem. Novým vydáním hry Vadí, nevadí chceme právě v tomto bodě ulehčit dnešním rodičům jejich nelehký úkol," říká Kristýna Křížová z 4bambini, spoluautorka nového vydaní této naučné hr , která děti hravou formou směřuje k poznávání základních lidských hodnot.
 
„Chceme dětem ukázat, že je naprosto normální pomoct kamarádovi v nesnázích, že není zas tak důležité, zda má nejnovější mobil nebo že není nic divného na tom, že jeho spolužák má jinou barvu kůže a neslaví Vánoce,“ vysvětluje Kristýna Křížová. Hra Vadí, nevadí dětem ukazuje modelové situace z běžného života a interaktivní formou vysvětluje, proč a jak by se měly v dané chvíli zachovat.
 
 
Hra je určena dětem předškolního a školního věku. „Tehdy děti poprvé v kolektivu zažívají složitější okamžiky - přirozeně se mezi sebou porovnávají a více vnímají rozdíly v chování, v životním stylu i v otázce materiálního komfortu svých rodin. Musí si samy poradit v řadě náročných situací, vyhodnotit je, udělat si na ně vlastní názor a pak se podle něj zachovat,“vysvětluje Lucie Vlčková, druhá spoluautorka,  která vývoj hry konzultovala s desítkami pedagogů v mateřských a základních školách.

„Také nás trochu znepokojuje, kam se česká společnost ubírá, vidíme, jak v ní ubývá tolerance a roste nepochopení a zášť. Přitom pokud dětem včas ten hodnotový kompas nastavíme, může se společnost zase začít ubírat správným směrem,“ věří Kristýna, která je sama trojnásobnou maminkou.
 

Hra Vadí, nevadí navazuje na dvojici výchovných her Nešťourej se v nose a Dávej bacha, které děti učí první základy společenského chování a upozorňují na nástrahy okolního světa. Jejich původní autorkou je Taťána le Moigne, dnes ředitelka české, slovenské, maďarské a rumunské pobočky společnosti Google, která předala 4bambini v roce 2017 do rukou Kristýny Křížové a Lucie Vlčkové z Agátina světa.