Pro správné fungování tohoto webu je zapotřebí mít v prohlížeči povolen JavaScript.
Zákaznická podpora:608067463info@4bambini.cz

4bambini míří do vstřícné náruče Agátina světa

Taťána le Moigne, autorka původního konceptu hry Nešťourej se v nose!, vypráví o jejím vzniku:

Arsene je moc prima kluk. Narodil se v Paříži. Maminku má Češku a tatínka Francouze. První rok svého života strávil v Londýně, ale pak se maminka rozhodla, že doma je doma, vzala Arsena a tatínka a šupajdili tam, kde se mluví česky. Arsenovi byl zrovna rok a začínal si razit cestu do světa. Jeho maminka velice rychle přišla na to, že je nutné změnit taktiku. Namísto dosavadní laskavé a milující péče typu „udělám pro Tebe cokoliv a kdykoliv“ přišla neméně laskavá a milující, ale přísná a důsledná péče typu „udělám pro Tebe cokoliv a kdykoliv, ale je třeba si o to hezky říct a navíc poslechnout, když říkám NE!“.

Výjimečný koncept dětských her 4bambini, který si svojí schopností předávat srozumitelně nadčasová, leckdy nelehká, ale velmi důležitá témata, získal renomé doma i v zahraničí. Založila jej v roce 2006 Táňa Le Moigne, současná ředitelka české a slovenské pobočky mezinárodní firmy Google, při rodičovské dovolené se svým synem. Po deseti letech se rozhodla 4bambini předat do rukou Kristýny Křížové a Lucie Vlčkové, zakladatelek obchodů Agátin svět, který se již desátým rokem také zaměřuje na podporu hravého rozvoje dětí.

Nyní vycházejí dvě reedice her pro děti od 3 let - Nešťourej se v nose a Dávej bacha!Nešťourej se v nose je prvním průvodcem po pravidlech etikety. Hra Dávej Bacha! zase připravuje na účinné zvládnutí různých nástrah, které přináší život. Další dvě nové originální hry pro děti stejné věkové kategorie, které nyní 4bambini vydává, můžeme chápat i jako přípravu pro společné hraní nad závažnějšími tématy, jsou to jednoduchá hra pro rodinné hraní Honem zpátky do ohrádky a Zvířátkové trio: Černý Petr, pexeso a kvarteto, tři karetní hry na doma i na cesty.

Všechny 4 hry nové edice 4bambini mají nový design a byly slavnostně pokřtěny na Festivalu kreativního a logického hraní, který proběhne v sobotu 27. května na Střeleckém ostrově v Praze, za jehož přípravou a realizací stojí také agilní, letos právě desetiletý Agátin svět

 

“Výchova dětí je náročný obor, který se bohužel na žádné škole neučí. O to důležitější je, jak si s ním poradíme. Hry o důležitých životních hodnotách jsem připravila pro všechny rodiče, kteří stejně jako já věří, že hodnoty jsou jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme dětem do života dát,“ říká Táňa Le Moigne a dodává: „Jsem ráda, že nyní mohu tento projekt předat do rukou majitelek Agátina světa, neboť společně sdílíme elementární pohled na to, jakým způsobem vychovávat děti. Stejnou radost z nové situace mají i zakladatelky Agátina světa: „S velkým respektem navazujeme na skvělou a průkopnickou práci Táni Le Moigne a vážíme si toho, že se rozhodla 4bambini svěřit zrovna nám. Budeme i nadále ctít původní poslání projektu, jímž je podporovat hravý rozvoj dětí a jejich porozumění tématům, která jsou nadčasová,“ říká Lucie Vlčková. Kristýna Křížová ji doplňuje: „Vidíme naprosto zřetelně, jak na všechny dnešní doba zvyšuje nároky: nejen všeobecný spěch a stres, ale nyní navíc i tlak internetu a mobilních technologií. Vidíme, jak je složité odpoutat se od vnějších vlivů a být spolu a jen spolu. Společenské hry jsou pro to skvělým prostředkem. Jsou chvílí, kdy se všichni zastaví, odloží telefony a tablety, sesednou se okolo stolu a hrají si. Zasmějí se spolu, učí se reagovat a hledat originální řešení nových situací.“