Pro správné fungování tohoto webu je zapotřebí mít v prohlížeči povolen JavaScript.

Příběh hry Dávej bacha!

Eliška a Ondra na sebe nenechali dlouho čekat a po své první hře o základech etikety, která se jmenuje “Nešťourej se v nose!”, k vám přicházejí s další hrou, tentokráte s názvem “Dávej bacha!”. Dávat bacha si musíme všichni, ale těm nejmenším je s tím třeba pomoci.

Spolu s prvními krůčky, kterými vedeme naše milované ratolesti k základům ohleduplného, laskavého a slušného chování, je s nemenší pozorností a trpělivostí ochraňujeme před každodenními nástrahami, a co víc, vedeme je k tomu, aby si s nimi věděly rady, až jim nebudeme nablízku. Zkrátka slušnost a bezpečnost jsou v jejich prvních letech života naše hlavní společná konverzační témata.

Táňa le Moigne, autorka didaktických her 4bambini, říká: "Přála bych Vám vidět a hlavně číst odezvu mých “spřátelených rodičů”, když jsem jim poslala první okruh témat týkajících se bezpečnosti. Přestože rodičovská a pedagogická odezva na předchozí “slušnost” byla výborná, “bezpečnost” spustila skutečnou lavinu emailů a praktických připomínek, u nichž nebylo pochyb o tom, že jsou opravdu “ze života”."

  

Pokračuje: “I Dávej bacha jsem testovala se svým synem Arsenem. A nejen to. Skvělé byly i reakce dětí. Arsene, můj čtyřletý syn a zároveň geniální “beta tester” vítal s nadšením každý nový obrázek, který s citem sobě vlastním ztvárnila autorka ilustrací Jana Fernandes – Paichlová. Při hledání správných odpovědí bylo z jeho vážné tváře možno vyčíst, že vidět, co se může stát, je pro něj daleko důležitější, než o tom jen slyšet. A dospělým, kteří si hru s dětmi zahrají, se nabízí skvělá příležitost popovídat si s nimi o nejrůznějších životních nástrahách. Hru jsme spolu s rodiči, lékaři a pedagogy připravili tak, abychom na nic důležitého nezapomněli. Věříme, že se nám to podařilo."

Hru Táňa věnovala svému manželovi, Vassilimu le Moigne.

EDIT: V roce 2017 jsme vydali inovovanou verzi oblíbené hry Dávej bacha,která mj. obsahuje i téma bezpečnosti dětí na internetu.

banner_hlavni_DB

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení