Pro správné fungování tohoto webu je zapotřebí mít v prohlížeči povolen JavaScript.

Nová hra Pekelné učení s Čertíkem Kvítkem je na světě!

Společenské hry 4bambini se rozrůstají o další kousek, který bude dělat radost dětem i dospělým. Tentokrát jsme se zaměřili na procvičování vyjmenovaných slov a určitě nám dáte za pravdu, že vyjmenovaná slova jsou opravdu zapeklitá a řadu z nás kdysi pořádně potrápila. Náš mateřský jazyk, čeština, je krásný, ale není to nic jednoduchéhoPokud ji dětem podáte hravou formou, zjistíte, že není až tak těžká jak se zdá.

 

certik_kvitko_kolaz

 

Nová hra Pekelné učení s Čertíkem Kvítkem: Vyjmenovaná slova je určena pro děti školního věku. Hra vznikla ve spolupráci s úspěšnou a oblíbenou autorkou cvičebnic a knížek pro děti Romanou Suchou. Obsahem navazuje na cvičebnici Vyjmenovaná slova s čertíkem Kvítkem a zábavnou formou vede žáky k pochopení a osvojení vyjmenovaných slov. Autorce se povedlo zkombinovat "biflování" a hravost. Milý rozhovor s autorkou si můžete přečíst zde.

Kristýna Křížová, máma tří školních dětí a zakladatelka Agátina světa, říká: "Když nás oslovila paní Romana Suchá, že by s námi chtěla vydat hru zaměřenou na vyjmenované slova, byli jsme velmi potěšeni a s radostí jsme souhlasili. Pak nastalo období hledání té správné formy: mezi námi, autorkou a ilustrátorem proběhlo mnoho emailů a telefonátů. Teď už se Kvítko konečně zhmotnil a opustil tiskárnu a my vám můžeme odhalit naše společné tajemství." 

 

IMG_00_Fotor

 

Čertík Kvítko a jeho 12 zapomnětlivých strejdů čertů oproti původnímu vzhledu dostaly novou podobu. Vytvořil je ilustrátor a kreslíř Jan Pomykač a hře dodal skvělou hravou podobu a jiskru. Jan Pomykač nám prozradil, že ho práce na hře velmi bavila, vymýšlení a kreslení čertů si doslova užíval. "Začátek nebyl jednoduchý. Jasnou představu jsem neměl, to vlastně nemám nikdy. Ten proces vzniku charakteru postavy má dvě roviny: abstraktní, tedy nějaký pocit, nálada, jaká by měla z postavy vyzařovat, a rovina konkrétní, což jest moment, kdy vezmu tužku a začnu si skicovat. Vlastně hodně skicovat. A pak ještě více skicovat. Tak dlouho, než se z těch různých čertích kluků vyloupne ten pravý Kvítko. To si pak řeknu: "Hele ho, kluka! To je on, tohle bude Kvítko!" A je na světě. Sympatický, nebojácný, přirozeně chytrý a veselý rarach. Stejně tak vznikali i jeho čertí strýčkové, pekelníci.", dodává Jan.  

 Kvitko1

 

Postavička čertíka Kvítka se nám moc líbí a určitě okouzlí všechny malé školáky a školačky. Ale mnohem více budou děti zbožňovat kartičky pekelných strýčků. Najdou si svého oblíbence, o kterého se budou rvát. Za přečtení určitě stojí i rozhovor s ilustrátorem hry.

 

Jak se hraje hra, která učí vyjmenovaná slova? 

Hra má jednoduchá pravidla, obsahuje 168 ilustrovaných kartiček s otázkami na vyjmenovaná slova. Je určena pro dva až čtyři hráče. Každý hráč obdrží pekelnou destičku, kterou si položí před sebe. Figurku postaví na start neboli vstup do pekla a hra může začít. Hru zahájí hráč hodem kostkou a posune svoji figurku na herní desce o příslušný počet políček. Na hrací desce jsou políčka s číslicí nebo s čertíkem Kvítkem. Pokud hráč vstoupí na políčko s číslicí např. 3, vezme si z balíčku přesně 3 kartičky a odpovídá na záludné otázky. Za každou správnou získá žhavý uhlík, které poté smění za kartičku čerta. Políčka s čertíkem Kvítkem ukrývají vzkaz od čertíka a hráč postupuje podle pokynů. Cílem hry je získat co nejvíce postaviček čertů.      

Certi-stryci

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení