Pro správné fungování tohoto webu je zapotřebí mít v prohlížeči povolen JavaScript.

3 tipy, jak naučit děti hrát společenské hry

3 tipy, jak naučit děti hrát společenské hry

 
Společenské hry – je jedno, jestli deskové nebo karetní – jsou tmelem rodiny. Krabička s pár obrázky a figurkami nabízí rodině spoustu legrace i poučení. A to nejen pro děti, uvidíte.
 

1. tip: Jak začít s nejmenšími dětmi (od cca. 2,5 let)

Vyberte velmi jednoduchou hru a nejprve děti seznamte s obrázky. Hrajte si s hrou jen tak. Skvělá je například hra Kde a jak žijí zvířátka. Prohlížejte si s dětmi velké ilustrované desky s prostředím, kde žijí zvířátka, a jednotlivé kartičky. Pojmenovávejte vše, co na obrázcích vidíte.
 

 11162

Postupně zapojujte herní prvky. Nejprve jen s několika kartičkami, později se všemi. Nakonec budete hrát na rychlost a postřeh.

Co se děti naučily: procvičily trpělivost soustředit se na společnou činnost, pochopily, že existují pravidla, podle nichž se hraje, a objevily sladkou chuť výhry i fakt, že prohra není nic strašného.

 

2. tip: Rozjeďte to a bavte se!

Vyberte některou z akčních her, založených na postřehu či rychlé paměti. To jsou oblasti, ve kterých děti na rozdíl od nás, dospělých, excelují. Hry, které trvají 10 – 20 minut a dávají dětem velkou šanci na úspěch, je budou zaručeně bavit. Skvělé na těchto hrách, třeba na hře Sardinky, je, že je snadno zabalíte i s sebou na cesty. Vyplníte tak jimi i dlouhé chvíli třeba ve vlaku nebo v čekárně u lékaře.

 

3. tip: Pusťte se do hravého poznávání

Hry se u vás v rodině usídlily? Skvělé! Pojďte zase o krůček dál! Hry jsou také výborný prostředek, jak nasytit dětskou zvídavost a zvědavost. K tomu se vám budou hodit třeba hry Nešťourej se v nose nebo Dávej bacha. Nabízí dětem různé situace, které znají nebo mohou znát ze svého života. Jste již sehraná partička, takže se můžete pustit do objevování. Užijte si je!

banner_hlavni_DB

banner_hlavni_NSVN

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení