Vadí? Nevadí!

aneb Nejsme všichni stejní

Společenská hry pro děti od 3 let učí děti respektu a toleranci. Z vlastní zkušenosti víme, jak obojího okolo nás ubývá. Naučit děti zdravému sebevědomí je stejně důležité, jako vštípit jim umění tolerance a respektu k druhým, a to bez ohledu na vzájemné odlišnosti. Děti umějí být přísnými soudci. Pojďme jim společně ukázat, o co bohatší bude jejich život, pokud pochopí, že rozdíly a odlišnosti všeho druhu jsou jeho nezbytnou a krásnou součástí.

Vadí? Nevadí! aneb Nejsme všichni stejní

Tereza Maxová

Přátelství, respekt a tolerance jsou pro mě klíčové hodnoty a protože vnímám, jak jich kolem nás ubývá, je důležité věnovat jim pozornost. Přála bych si, aby všem dětem přinesla hra Vadí? Nevadí! nejen příjemnou zábavu, ale určité vodítko, jak v sobě pěstovat a laskavost a cit pro rozdílnost.

Tereza Maxová

www.nadaceterezymaxove.cz

Ukázka hry

Jak vznikla hra ...Vadí? Nevadí!

Věnováno mým rodičům

Vážení a milí,

ani tomu nemůžu věřit, ale je to již potřetí, kdy píši stránku pro naši hru. Znamená to tedy, že hra, kterou jste zakoupili, je součástí cyklu, do kterého dnes patří hry tři. Spojuje je jediné, a to láska k dětem a mé hluboké přesvědčení o tom, že děti a čas, který jim věnujeme, patří k tomu nejsmysluplnějšímu v našem životě.

“Proč vlastně hry dělám?”

Řada lidé se mne ptá, proč hry dělám, co mne k tomu vede či inspiruje. Rozhodně je to zkušenost mateřství, která je jako každá jiná zkušenost sama o sobě je nesdělitelná. Ale také si myslím, že je to mnohem víc.

Je to především jedno velké dilema. Na jedné straně se snažíme děti slušně vychovat, na druhé straně je nezbytné, aby dokázaly v dnešní společnosti, která má často ke slušnosti daleko, přežít.

Určitě nejsem jediná, koho to trápí. Ostatně dvanáct tisíc kusů prodaných her za rok a půl je dostatečný důkaz o tom, že v naší zemi žije spousta lidí, kterým „to“ není jedno.

“Hra o respektu a toleranci byla pro mne nejsložitější.”

Naše třetí hra Vadí? Nevadí! byla pro mne dosud ze všech her tématicky nejobtížnější. Hru testovala řada rodičů, pedagogů i dětí a ve velké míře k jejímu obsahu přispěli i děti a odborní pracovníci spolupracující s Nadací Terezy Maxové.

Snažili jsme se vyvarovat jednoznačných odpovědí tam, kde nebylo možné je dát, a zachovat tak prostor pro individuální postoj či názor Vás rodičů či pedagogů.

Zajisté se nám nepodařilo postihnout všechna témata, věříme však, že se nám podařilo přiblížit řadu situací, které jsou běžnou součástí života dětí ve školkách či školách, či naopak, situací, se kterými se děti ještě nesetkaly, ale měly by na ně být připravené.

Chování nás dospělých je pro naše nejmenší zajisté tím nejlepším a nejdůležitějším vodítkem. Pokud Vám nicméně hry 4bambini ve výchově Vašich ratolestí nějak pomohou, budeme moc rádi.

Děkuji Vám všem, kteří mi celou tu dobu držíte palce a pomáháte a děkuji Vám, kteří naše hry s dětmi hrajete.

Taťána le Moigne 

Taťána Le Moigne

“Výchova dětí je náročný obor, který se bohužel na žádné škole neučí. O to důležitější je, jak si s ním poradíme. Hry o důležitých životních hodnotách jsem připravila pro všechny rodiče, kteří stejně jako já věří, že hodnoty jsou jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme dětem do života dát. Děkuji všem, kteří si v dnešní uspěchané době najdou čas zahrát si se svými dětmi hry 4bambini.”

Taťána le Moigne


4bambini na Facebooku Twitter autorky her 4bambini na Pinterestu

© 2017 4bambini s.r.o.
Telefon: +420 602 423 636
E-mail: info@4bambini.com