Dávej bacha!

aneb Bezpečný start do života

Společenská hra pro děti od 3 let seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje jak si s nimi poradit. Slyšet o tom, co se nemá či nesmí je jedna věc, vidět, co se může stát "když se neposlechne", je věc druhá. Děti se naučí nezbytné opatrnosti, dozvědí se na co si dát pozor při hraní, sportování, při kontaktu s nebezpečnými nebo neznámými látkami, jak se chránit a u koho hledat pomoc.

Dávej bacha! aneb Bezpečný start do života

Kateřina Neumannová

Každá maminka malého dítěte, ale i školáka má starost, aby se dítě nezranilo nepozorností, neznalostí či skutečným riskováním. Pouhý dohled někdy nestačí, dítě musí mít pravidla zažita a to právě Dávej bacha! nenásilnou formou poskytuje. Vřele doporučuji!

Kateřina Neumannová

Ukázka hry

Jak vznikla hra ...Dávej bacha!

Věnováno Vassilimu

Eliška a Ondra na sebe nenechali dlouho čekat a po své první hře o základech etikety, která se jmenuje “Nešťourej se v nose!”, k vám přicházejí s další hrou, tentokráte s názvem “Dávej bacha!”.

Dávat bacha si musíme všichni, ale těm nejmenším je s tím třeba pomoci. Spolu s prvními krůčky, kterými vedeme naše milované ratolesti k základům ohleduplného, laskavého a slušného chování, je s nemenší pozorností a trpělivostí ochraňujeme před každodenními nástrahami, a co víc, vedeme je k tomu, aby si s nimi věděly rady, až jim nebudeme nablízku. Zkrátka slušnost a bezpečnost jsou v jejich prvních letech života naše hlavní společná konverzační témata.

Přála bych Vám vidět a hlavně číst odezvu mých “spřátelených rodičů”, když jsem jim poslala první okruh témat týkajících se bezpečnosti. Přestože rodičovská a pedagogická odezva na předchozí “slušnost” byla výborná, “bezpečnost” spustila skutečnou lavinu emailů a praktických připomínek, u nichž nebylo pochyb o tom, že jsou opravdu “ze života”.

“I Dávej bacha jsem testovala se svým synem Arsenem.”

A nejen to. Skvělé byly i reakce dětí. Arsene, můj čtyřletý syn a zároveň geniální “beta tester” vítal s nadšením každý nový obrázek, který s citem sobě vlastním ztvárnila autorka ilustrací Jana Fernandes – Paichlová. Při hledání správných odpovědí bylo z jeho vážné tváře možno vyčíst, že vidět, co se může stát, je pro něj daleko důležitější, než o tom jen slyšet. A dospělým, kteří si hru s dětmi zahrají, se nabízí skvělá příležitost popovídat si s nimi o nejrůznějších životních nástrahách. Hru jsme spolu s rodiči, lékaři a pedagogy připravili tak, abychom na nic důležitého nezapomněli. Věříme, že se nám to podařilo.

Hra „Dávej bacha!“ je druhou z cyklu šesti her. Hry (a tedy témata) je možné kombinovat a hrát všechny najednou.

Děkuji všem, kteří hrají naše hry. Další už máme „pod pokličkou“.

Taťána le Moigne 

Taťána Le Moigne

“Výchova dětí je náročný obor, který se bohužel na žádné škole neučí. O to důležitější je, jak si s ním poradíme. Hry o důležitých životních hodnotách jsem připravila pro všechny rodiče, kteří stejně jako já věří, že hodnoty jsou jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme dětem do života dát. Děkuji všem, kteří si v dnešní uspěchané době najdou čas zahrát si se svými dětmi hry 4bambini.”

Taťána le Moigne


4bambini na Facebooku Twitter autorky her 4bambini na Pinterestu

© 2017 4bambini s.r.o.
Telefon: +420 602 423 636
E-mail: info@4bambini.com